Hakkımızda

MİSYONUMUZ

Yüksek öğrenim öğrencilerinin yeme, içme, barınma gibi temel ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılamak; bununla beraber medeniyet ve kültürümüze ait değerlerle bütünleşmesine, içtimaileşmesine ve belli donanımlara sahip hizmetkâr bir liderlik seviyesine ulaşmasına zemin hazırlamaktır.

Değerlerimizi benimsemiş profesyonel ve gönüllü çalışanlarımızla, öğrencilerimizin “ahsen kıvamına” (en güzele) erişmelerine vesile olmaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için de ilim, irfan, beceri ve hizmet merkezli çalışarak, programlar ve projeler yaparak, organizasyonlar düzenleyerek, bu doğrultuda eserler ortaya koyup insanlığa faydalı bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Cihanşümul değerlere dayalı köklü bir geçmişin mirasçıları olarak, insanı muhatap alıp onu kemale erdirecek ve yaratılış gayesi istikametinde yükselmesine basamak olacak ilim, irfan ve hizmet merdiveni olmak ve bu gayeyi gerçekleştirecek kaliteli insanların yetiştiği özgün ve dünya çapında örnek bir müessese haline gelmektir.

Öğrencilerin aile sıcaklığını bulduğu,  velilerin ise evlatlarını güvenle emanet ettiği Hüdayi Eskişehir öğrenci yurdu verdiği kaliteli hizmetin yanında, taşıdığı misyonu ve manevi sorumluluğu müdrik bir yönetim anlayışıyla Eskişehir’deki üniversite öğrencilerine kapılarını açmıştır. Manevi büyüklerimizin ilim ve irfan dolu sohbetleriyle,  seminerlerle en değerli cevherimiz olan gençlerimiz, kuyumcu hassasiyetiyle işlenerek yarınlara hazırlanmaktadır.

Eğitim programının yanında Vakfımızın ve camiamızın başarılı, sevilen ve öğrencilere iz bırakacağını düşündüğümüz simalarla tertip edilen aylık konferanslar öğrencilerimizin ufkunu açmakta; okuma grupları, bilgi yarışmaları, geziler, sportif faaliyetler, kamplar, sosyal sorumluluk projeleriyle dolu dolu bir öğrencilik hayatı Hüdayi Eskişehir yurdu farkıyla yarınların teminatı olan gençliğimize sunulmaktadır.

Yurdumuz 80 kişilik kapasitesi ile Üniversite gençliğine hizmet vermektedir.  dörder kişilik odalar, yemekhane, kütüphane ve ortak alanları ile öğrencilerimizin okul dışında da rahat bir şekilde vakit geçirmeleri için kendilerine elverişli imkânlar sunmaktadır. Yurdumuz 24 saat sıcak su, internet, hafta içi kahvaltı ve akşam Yemeği (öğlen çorba ikramı)– hafta sonu üç öğün yemek hizmeti ile öğrencilerimize hizmet etmektedir.

Öğrencilerimizin maddi anlamda kazanımlarının yanı sıra onların sosyal ve kültürel programlarla da gelişimlerini sağlamalarını da kendimize dert edinmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda yurdumuza aylık edebiyat, tarih ve kültür dergileri temin edilmekte, aylık seminer ve konferanslar gerçekleştirilmekte,  kulüp faaliyetleri, tarihi ve sosyal geziler, piknikler, halı saha maçları, huzurevi ziyaretleri,  ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtım faaliyetleri gibi çalışmalarla da onların kişisel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışmaktayız.

“ Şefkat ve Hizmetin Müesseseleştiği Yer” düstûru ile hareket eden yurdumuz ülkemize ve milletimize hayırlı nesiller yetiştirmek için emin ve kararlı adımlar ile yoluna devam etmektedir.

Bir milletin geleceğine yapılan en önemli yatırım, kaliteli insan yetiştirmektir. Özel Hüdayi Eskişehir Yüksek Öğrenim Yurdu, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın Eskişehir’de ki yükseköğretim erkek öğrenci yurdu olarak bu minvalde hizmet vermektedir.  https://hudayivakfi.org/